BRAŠKIŲ AUGINIMAS IKI ŽYDĖJIMO

BRAŠKIŲ AUGINIMAS ŠILTNAMYJE

Braškių Auginimas Šiltnamyje Paspartina Uogų Derlių Net Trimis Savaitėmis

Braškių auginimas šiltnamyje, dengiant uogas plėvele iki žydėjimo, paspartina uogų derlių net trimis savaitėmis ankščiau, nei jos augtų įprastai laukuose. Taip daroma Lietuvoje ir kitose šalyse paspartinant žydėjima, o vėliau plėvelė susukama, kad pačios uogos natūraliai ir sveikai sunoktų. Kiekviena vakarą, jei oro temperatūra nukrenta žemiau +10C – braškių daigai vėl uždengiami, kad dirvos paviršiuje šalnos nenušaldytų žiedų. Anksti ryte vėl plėvele susukama, kad vėjas nupūstų susikaupusią drėgmę ir augalas galėtų laisvai kvėpuoti.

Tai darome jau visą laikotarpį iki kada praeina šalnų naktimis tikimybė. Lankelius sukaišome ir paruošiame dar rudenį prieš pirmuosius šalčius, nes po žiemos, ankstyvą pavasarį, žemės grundas dar būna iššalęs. Uždengiame vagas plėvele po Šv. Vėlykų, kad greičiau nutirptų sniegas ir pradėtų dygti, atsinaujinti, braškių daigai, kurie greičiau suformuos žiedų pumpurus.

Ne veltui braškių auginimas šiltnamyje, ir ne tik, yra tikras rankų darbas. Iš rudenio pasodini, žiema uždengi plėvele, sukurdamas laikiną šiltnamį, ir atšilus naktims leidi joms naturaliai bręsti.

Remontantinių braškių auginimas šiltnamyje vyksta visus metus, tačiau mes žiemą norime pailsėti po sunkių sezono darbų. Be to remontantinės uogos tinka labiau prie šventinio stalo, gaminant desertus, uogienes.

Braškių Auginimas Šiltnamyje - Remontantinės.

Braškių dengimas po plėvele kiekvienais metais tarsi meditacija, pašalinių minčių išvarymas. Nes kiekvieną ryta keliesi ir apeini visas vagas, o vakare, kai uždengi, eini kita kryptimi kol paskutiniai saulės spinduliai palieka uogų laukus. Be to tai savotiškas sportas, kadangi rytais ir vakarais apeinama po 4 kilometrus.

Smagu, kai žmonės ima klausinėti ” Kada bus pirmosios uogos?”, o mes jų laukiame. Tik kiekvienais metais skirtingas jų užderėjimo laikotarpis, nes kai žiema trumpa, tai pavsaris užsitesia. Kai masiškai kertami aplinkui miškai, keičiasi ciklonų judėjimai planetoje, o su tuo ir klimatas. Kiekvienais metais arba nušala pirmieji žiedai laukuose, arba išplauna lietūs, arba kankina kelis metus iš eilės sausra. Tačiau,mielieji mūsų skaitytojai, kaip nuo jos mes ginamės, parašysime kitame straipsnyje.

Prekyba braškėmis Vilniuje pradėsime nuo rytojaus, iki tol keliolika kilogramų pardavėme ant Kavarskas – Anykščiai kelio. Daugiau informacijos visada rasite mūsų facebook puslapyje.

Susisiekite su mumis čia.

Braškių Auginimas Šiltnamyje | Braškių Plėvelė | Auginimas Iki Žydėjimo