BRAŠKIŲ LAISTYMAS SAUSROJE

Braškių Laistymas Ir Kaip Aspsiginame nuo sausros

Braškių laistymas ypač svarbus dalykas uogų auginime. Pastaruoju metu Lietuvoje keičiasi klimatas ir naktys šaltos, o dienos labai karštos. Nelaiku užklumpančios šalnos „nukanda” braškių žiedus. Pastaruosius du metus Lietuvoje vis mažiau mažiau iškrenta kritulių.

Beveik 4 mėnesiai be normalaus lietaus, užsitęsus karštiems orams, privertė žmones nerimauti dėl senkančių upių, per daug įšilusių vandens telkinių, džiūstančių laukų. Ypatingai požemių vandens lygis kritęs nuo masinio miškų kirtimo, kadangi medžių šaknys pakelia vandens lygį. Nenuostabu, kodėl kaimuose jau keli metai tušti šuliniai. Be to, vandens telkiniai, nespėja po žiemos atgauti savo atsargų po vis užsitesiančių karščių kiekvieną vasarą. Daugiau informacijos apie sausros padarinius galite paskaityti čia.

Tad nenuostabu, kodėl šiuo metu laistymo sistemų ir kondicionierių gamintojai, išgyvena „aukso” amžių. Šiuos dalykus įsigijome ir mes. Ką tik nuskintas šviežias uogas reikia atvėsinti patalpoje, kurioje būtų ne šilčiau nei +16C.

BRAŠKIŲ LAISTYMO SISTEMA

Braškių Laistymas Ir laistymo sistema

Braškių laistymas ir visa sistema dar neišsprendžia visos problemos sausroje. Dar labai svarbi vandens temperatūra, todėl turėjimas šalia vandens telkinį suteikia tam didelį pliusą, nes iš giluminio gręžinio vanduo būtų per šaltas.

Mūsų situacijoje tvenkinio aplinkui nėra, o kad išsikasti, reikia įvairiausių leidimų. Pas mus priemolis ir smėliukas, bei labai aukšta vieta. Kai prieš 15 metų darė giluminį grežinį – teko gręžti 100 metrų. 70 metrų gylyje panardintas pats vandens siurblys, kuris pompuoja vandenį į esančią bačką, kurioje vanduo spėja įšilti iki reikiamos temperatūros.

Antra sistemos dalis, iš šiltesnio vandens rezervuaro pompuojantis kitas siurblys į pagrindinęs laistymo šlangas (žarnas) ir įmontuoti kraneliai, kad galima būtų reguliuoti kiekvieną braškių laistymo vagą individualiai. Būtinas stebėjimas kiekvienos vagos, kadangi ne visur vienodas žemės drėgmės lygis.

BRAŠKIŲ LAISTYMO MINUSAI

Braškių Laistymas Ir laistymo minusai

Braškių laistymas turi ir savų minusų. Juk sakoma, „gamtai nepasipriešinsi”, todėl žmogaus sukurti įrankiai ir technologijos mums labai padeda gyventi patogiau ir lengviau, tačiau atsiranda tam tikrų pasekmių.

Lietus gamtoje yra naturalus reiškinys, todėl palaistomi jame augalai subręsta naturaliai. Braškių laistymas įneša įvairiausias ligas, tokias kaip puvinys. Kodėl taip nutinka? Juk lyjantis lietus atvėsina orą, todėl laistyti vidurdienio karštyje yra didžiausia nuodėmė ne tik braškių augintojams.

Mes laistome naktimis, nors ne visada vasaros naktys, turi tinkamą temperatūrą, neviršijančia +23C. Todėl ieškome balanso tarp laistymo kiekio ir oro temperatūros.

Bendras straipsnių sarašas čia.

Braškių Laistymas | Braškių Laistymo Sistema | Braškių Laistymo Minusai