ELITINĖS BRAŠKIŲ VEISLĖS

Braškių Veislės Rimkų Ūkyje. Anykščių r. Kavarsko sen. Pravydžių k.

ANKSTYVOS UOGŲ VEISLĖS

Braškių veislės susideda iš trijų auginimo ciklų: Ankstyvos, Vidutinės ir Vėlyvos.
Ar kada nors sutikote žmogų, kuris nemėgsta braškių – tų sultingų, aromatingų, kvepiančių ir saldžių uogų? Manome, kad reta tokių, nebent pasitaiko joms alergiškų žmonių.

Braškės puikiai numalšina troškulį karštomis vasaros dienomis, gerina virškinimą, skatina apetita. Taip pat jose yra daug biologiškai aktyvių medžiagų, kurios išplečia kraujagysles, pagerina širdies ritmą, mažina kraujospūdį, normalizuoja skrandžio darbą, bei dovanoja daug Vitamino C, kurio taip trūksta mūsų imuninei sistemai po ilgojo žiemos periodo. Ankstyvosios braškių veislės yra šios:

Braškių Veislės - Ankstyvos Braškių Veislės "Flair"

„FLAIR”

„Flair” braškių veislė yra viena iš pirmųjų pavasarį bręstančių braškių rūšių. Jos turi patrauklų skonį ir vizualiai atrodo kerinčiai – intensyviai raudonos spalvos su stipriu blizgesiu, labai saldžios, todėl taip nekantriai klientai laukia šios rūšies uogų.

Šio tipo braškių veislės labai gerai vystosi žemoje pavasario temperatūroje. Atspari miltligei ir daugumai dirvožemio ligų.

Derlingumo laikotarpis prasideda maždaug nuo Gegužės 21d iki Birželio 13d. Pats uogų bumas – apie Gegužės 29d.
Vertinimas: Skonis 5.3/9, Patvarumas 6.5/9, Derlingumas 5.5/9.

Braškių Veislės - Ankstyvos Braškės "Honeoye"

„HONEOYE”

„Honeoye” veislė yra antra pagal ankstyvumo derėjimo laiką. Ši JAV braškių rūšis buvo sukurta iš Vibrant x Holiday braškių veislės. Uogos geriausiai dera saulėtose nuo vėjo apsaugotose vietose. Tik tuomet jos bus saldžios, skanios, aukštos kokybės. Patinka lengvesnis dirvožemis su geromis braškių laistymo sąlygomis. Vaisiai dažniausiai yra dideli ir vidutiniai su intensyviai raudona oda, stipriu blizgesiu. Uogos yra vidutinio tvirtumo, o minkštimas yra sultingas, saldus ir aromatinis. Atspari pilkajam pelėsiui ir lapų ligoms, taip pat sėkmingai atlaiko pavasario šalčius. Vidutinio atparumo šaknų sitemos ligoms. Derlingumas nuo Gegužės 28d iki Birželio 20d ir pats uogų pikas apie Birželio 6 d.
Vertinimas: Skonis 5.2/9, Patvarumas 6.3/9, Derlingumas 5.5/9.

 Braškės "Rumba" - Ankstyva Braškių Rūšis

„RUMBA”

„Rumba” veislė yra trečia pagal ankstyvumą mūsų ūkyje. Tai olandų „Fresh Foward” braškių veislės. Uogos didelės gražios, apvaliai kūginės formos, blizgios su šviesiai ryškia raudona spalva, nemėgsta lietaus ir atsparios karščiui. Be to saldžios ir sultingos, bei gero aromato. Puikiai atsparios šalčiui, o patys krūmeliai stiprūs ir nėra jautrūs svarbiausioms braškių ligoms. Vienos iš lengviausiai auginamų braškių ir ilgiausiai laikosi ne po kelių dienų po nuskynimo. Derlingumo laikotarpis maždaug nuo Gegužės 28d iki Birželio 19d, o pats uogų pikas – Birželio 7d.

Vertinimas: Skonis 5.2/9, Patvarumas 7.2/9, Derlingumas 7/9.

VIDUTINIO ANKSTYVUMO BRAŠKĖS

Braškės "Sonata" - Vidutinė Elitinė Veislė

„SONATA”

Su ryškiu skoniu, tankia struktūra, kuri ir suteikia uogoms transportabilumo – visas šias savybes turi „Sonata”. Šios braškių veislės sukurtos kryžminant „Elsantą” ir „Polką”. Uogų forma yra panaši į širdį, blizgios, vidutinio tamsumo, o gerai prisirpusios tampa vyšnių spalvos. Privalumai, kad kompaktiškas krūmas, gerai prisitaiko prie sąlygų, atsparios šalčiui. Puikiai tinka vartoti šviežią, šaldymui, uogienei. Jomis galima būtų grožėtis ir ant vestuvių šventinio stalo. Derlingumas maždaug nuo Birželio 2d iki Birželio 30d, o pats bumas – Birželio 12d.

Vertinimas: Skonis 5.8/9, Patvarumas 6.8/9, Derlingumas 7.8/9.

Braškės "Sonata" - Ankstyvos Braškės

„SONSATION (SUNSATION)”

„Sonsation”– Tai vidutinio ankstyvumo braškių veislė. Derlingesnė už „Sonata”. Jos yra oranžinės, raudonos, kūginės formos ir labai blizgios, kūgio formos, turinčios išskirtinį skonį. Veislė atsirado 2016 metais kaip „Sunsation, vėliau ji buvo pervadinta į „Sonsation”, todėl šios braškių veislės dažnai painiojamos tarp augintojų. Krūmai yra kompaktiški, tankiai lapuoti, stiprūs, didelių kiekių žiedų formavimas. Savaime apsidulkina žiedus. Derlingumas maždaug nuo Birželio 2d iki Birželio 30d, o pats uogų pikas Birželio 15d.

Vertinimas: Skonis: 5.8/9, Patvarumas 6.3/9, Derlingumas 8/9.

Braškės Azija - Braškių Rūšis Asia vidutinio ankstyvumo

„ASIA (AZIJA)”

2005 metais ši vidutinio ankstyvumo veislė buvo išvesta Italijoje. Krūmai yra gana dideli ir platūs. Atsparumas, braškių veislės, šalčiui vidutinis. Lapai labai ryškiai žali. Sausros atveju uogos turi silpnesnį raudoną atspalvį. Augalas gerai prisitaiko prie įvairių klimato sąlygų, nors ir buvo skirta karštam Italijos klimatui. Geras atsparumas šaknų ir kai kurioms gribelinėms ligoms. Turi savitą išskirtinį harmoningą skonį – saldžiarūgštės. Šios uogos ypatumas, kad su kiekvieno skynimo metu uogos cukringumas tolygiai didėja. Derlingumas maždaug nuo Birželio 4d iki Liepos 2d, o uogų derlingumo pikas apie Birželio 16d.

Vertinimas: Skonis: 5/9, Patvarumas 6.1/9, Derlingumas 8/9.

VĖLYVOS BRAŠKIŲ VEISLĖS

Braškės Faith - Braškių Rūšis Faith vėlyva

„FAITH”

Vėlyva Olandų veislė, kurių krūmai išskirtinai dideli, tiesūs, todėl patogūs skinant uogas. Braškės didelės, sultingos, malonaus saldžiarūgščio skonio, blizgios, taisyklingos formos (mažai deformuotos) ir pasižymi geru derlingumu. Labai mums artimos „Sonatos” skoniui. Atsparios įvairioms ligoms, kaip miltligei ir kekeriniam puviniui. Šios braškių veislės gerai peržiemoja. Geriausiai auga ant lengvo ir vidutinio rūgštingumo (pH 5.0-6.5) dirvožemio. Žydėjimo laikotarpis gana ilgas, todėl užtikrinamas ilgas uogų derėjimas. Derlingumas maždaug nuo Birželio 10d iki Liepos 7 d, o uogų pikas – Birželio 16d.

Braškių veislės vertinimas: Skonis: 5.1/9, Patvarumas 6.2/9, Derlingumas 8/9.

Braškės Pandora - Braškių Rūšis Pandora - vėlyva

„PANDORA”

UK (Von Humboldt x Redstar) veislė. Uogos didelės ir tankiai mezgasi, tamsiai raudonos spalvos, apvalių formų, desertinio saldžiarūgščio skonio. Augalai prisitaiko prie įvairių klimato sąlygų, tačiau žiedams reikalingas ypatingas apdulkinimas, rekomenduojama laikyti bites. Pavasario šalnos neturi įtakos šioms uogoms. Šios braškių veislės jautrios lietui ir karščiui, todėl rekomenduojamas dažnas skynimas.

Derlingumo laikotarpis maždaug nuo Birželio 17d iki Liepos 15d, o maksimalus derliaus laikotarpis – Birželio 27d.

Braškių veislės vertinimas: Skonis: 5/9, Patvarumas 5.6/9, Derlingumas 7,5/9.

Braškės Veislė Malwina - Braškės Malvina - labai vėlyva

„MALWINA (MALVINA)”

Tai ryškiai raudonos, saldžiarūgščio skonio uogos. Šios braškių veislės atrastos Vokietijoje iš „Sofie x Klon”. Pati vėlyviusia – toliau gyvuoja tik remontantinės rūšys. Neblogas atsparumas žiemos šalčiams, greitai augančios, atsparios „Verticilium” rūšies grybeliui. Dažnai nukenčia nuo braškių miltligės. sodinant reikalauja erdvės, maždaug 40-50 cm ir 0,6 metro tarpai tarp eilučių. Šios braškių veislės skonis yra išskirtinis, todėl ne veltui, net profesionalai, įvertino aukščiausiu balu.

Derlingumas nuo Birželio 23d iki Liepos 24d, o pats bumas Liepos 5d.

Braškių veislės vertinimas: Skonis: 7.5/9, Patvarumas 6.1/9, Derlingumas 6/9.

Daugiau informacijos susisiekus su Mumis

Braškių Veislės | Elitinės Braškių Veislės | Ankstyvos Veislės | Vidutinės Veislės | Vėlyvos Veislės